ISDE FINAL LIST ANNOUNCED

  • News
  • >
  • ISDE FINAL LIST ANNOUNCED

ISDE FINAL LIST ANNOUNCED

XXX World Trophy Teams – ISDE 2015 10 BOURGEOIS Marc France E1 11 BOISSIERE Anthony France E1 12 LARRIEU Loic France E2 13 BASSET Antoine France E3 14 JOLY Jeremy

ISDE FINAL LIST ANNOUNCED

XXX

World Trophy Teams – ISDE 2015

10

BOURGEOIS

Marc

France

E1

11

BOISSIERE

Anthony

France

E1

12

LARRIEU

Loic

France

E2

13

BASSET

Antoine

France

E3

14

JOLY

Jeremy

France

E3

15

BELLINO

Mathias

France

E3

         

20

DUVALL

Thaddeus

USA

E2

21

BROWN

Michael

USA

E3

22

ROBERT

Taylor

USA

E2

23

RUSSELL

Kailub

USA

E1

24

SIPES

Ryan

USA

E2

25

SUTHERLIN

Gary

USA

E2

         

30

BARRAGAN

Jonathan

Spain

E3

31

BETRIU

Jaume

Spain

E2

32

GARCIA

Josep

Spain

E1

33

GUERRERO

Victor

Spain

E2

34

SANTOLINO

Lorenzo

Spain

E1

35

TBA

 

Spain

 
         

48

HUBNER

Edward

Germany

E1

41

KRAUSE

Tilman

Germany

E3

42

RISSE

Mark

Germany

E3

43

SCHAFER

Jan

Germany

E3

44

VON ZITZEWITZ

Davide

Germany

E2

45

WEISS

Christian

Germany

E3

         

50

GREEN

Joshua

Australia

E1

51

MILNER

Daniel

Australia

E2

52

PHILLIPS

Matthew

Australia

E2

53

RALSTON

Beau

Australia

E2

54

STANFORD

Lachlan

Australia

E2

55

STRANG

Joshua

Australia

E2

         

60

DESPRECHINS

Arno

Belgium

E2

61

GRANDJEAN

Vincent

Belgium

E2

62

HERINNE

Jeremy

Belgium

E1

63

LELOUP

Andrew

Belgium

E2

64

MONFORT

Quentin

Belgium

E2

65

VANDERHEYDEN

Wim

Belgium

E3

         

70

BOTHA

Hendrik-Coetzer

South Africa

E1

71

COX

Bradley

South Africa

E1

72

GILBERT

Kenneth

South Africa

E2

73

GUTZEIT

Blake

South Africa

E3

74

SWANEPOEL

Brett

South Africa

E1

75

VAN ZYL

Daniel-Christiaan

South Africa

E1

         

80

FEICHTINGER

Walter

Austria

E2

81

HIRSCHMUGL

Mario

Austria

E3

82

NEISSER

Patrick

Austria

E2

83

SCHOPF

Bernhard

Austria

E3

84

STAUFER

Michael

Austria

E1

85

WIBMER

Matthias

Austria

E2

         

90

HADEK

Jiri

Czech Republic

E1

91

HELMICH

Ondrej

Czech Republic

E2

92

KADLECEK

Michal

Czech Republic

E2

93

MARKVART

Patrik

Czech Republic

E1

94

ROMANCIK

Jaromir

Czech Republic

E2

95

TOMAN

Radek

Czech Republic

E3

         

100

BIENE

Priit

Estonia

E1

101

LEOK

Martin

Estonia

E2

102

RAATS

Veiko

Estonia

E1

103

TALU

Elary

Estonia

C3

104

TRIISA

Toomas

Estonia

E2

         

110

BARNES

Mika

Finland

E2

111

HELLSTEN

Antti

Finland

E1

112

POHJOLA

Eemil

Finland

E2

113

REMES

Eero

Finland

E1

114

SAVO

Matias

Finland

E3

115

STIGELL

Henric

Finland

E2

         

120

KNIGHT

David

Great Britain

E2

121

LEWIS

Jamie

Great Britain

E2

122

McCANNEY

Jamie

Great Britain

E1

123

ROWLAND

Jack

Great Britain

E3

124

SAGAR

Tom

Great Britain

E2

125

WOOTTON

Joe

Great Britain

E3

         

130

KARAMPELAS

Kimon

Greece

E3

131

NTOUZENIS

Michail

Greece

E1

132

SFINAROLAKIS

Artemis

Greece

E1

133

SIAFARIKAS

Vasilios

Greece

E3

134

TRIGKAS

Giannis

Greece

E2

135

ZORAS

Alexios

Greece

E2

         

140

CSORBA

Akos

Hungary

E3

141

DESI

Janos

Hungary

E2

142

HOLLO

Bence

Hungary

E2

143

KATAI

Peter

Hungary

E2

144

SOLYMOSI

Gyorgy

Hungary

E1

145

TOTH

Barnabas

Hungary

E3

         

150

BRESOLIN

Matteo

Italy

E1

151

MORI

Nicolo

Italy

E2

152

MANZI

Jonathan

Italy

E2

153

GUARNERI

Davide

Italy

E3

154

BALLETTI

Oscar

Italy

E3

155

MONNI

Manuel

Italy

E3

         

170

BURUD

Kevin

Norway

E1

171

HELMERSEN

Marius

Norway

E3

172

HOLM

Jarle

Norway

E1

173

JOHANSEN

Martin-Hovin

Norway

E1

174

NYBERG

Alexander

Norway

E2

175

OIOM

Jon Anders Sogn

Norway

E2

         

180

FRYCZ

Marcin

Poland

E1

181

KARGUL

Grzegorz

Poland

E1

182

KEDZIERSKI

Lukasz

Poland

E1

183

KRYWULT

Sebastian

Poland

E3

184

KUCHARSKI

Jakub

Poland

E1

185

SZYMKOWSKI

Pawel

Poland

E2

         

190

CORREIA

Luis

Portugal

E3

191

LOURENCO

Joao

Portugal

E2

192

OLIVEIRA

Luis

Portugal

E1

193

REIS

Goncalo

Portugal

E2

194

RODRIGUES

Joaquim

Portugal

E3

195

VENTURA

Diogo

Portugal

E3

         

200

ADRIAN

Raduta

Romania

E1

201

BOTOACA

Andrei-Nicusor

Romania

E3

202

ELIAS-JULIAN

Raduta

Romania

E2

203

GARBACEA

Alexandru

Romania

E3

204

GYENES

Emanuel

Romania

E3

205

MARTON

Szilveszter

Romania

E2

         

210

GIERTL

Marek

Slovakia

E2

211

HAVIAR

Marek

Slovakia

E1

212

NOVOSAD

Zlatko

Slovakia

E3

213

SEVELA

Miroslav

Slovakia

E3

214

STRBEK

Jaroslav

Slovakia

E2

215

SVITKO

Stefan

Slovakia

E2

         

220

PODVRATNIK

Tomaz

Slovenia

E1

221

ROBEK

Gregor

Slovenia

E2

222

SELES

Jaka

Slovenia

E1

223

SPINDLER

Miha

Slovenia

E3

224

STANOVNIK

Miran

Slovenia

E3

225

VRHOVC

Ales

Slovenia

E2

         

230

EDLUND

Johan

Sweden

E1

231

LINDHOLM

Henrik

Sweden

E2

232

LJUNGBERG

Erik

Sweden

E1

233

OJANPERA

Mattias

Sweden

E1

234

OLSEN

Kevin

Sweden

E2

235

SUNDIN

Martin

Sweden

E3

         

240

CARRON

Francois

Switzerland

E3

241

EVARD

Cedric

Switzerland

E3

242

GRABER

Thierry

Switzerland

E3

243

KILCHENMANN

Hansrudi

Switzerland

E1

244

MURISIER

Kewin

Switzerland

E2

245

ROSSE

Jonathan

Switzerland

E1

Contents